» FIT PRO ŽIVOT
přístroje pro zdraví

Mipam bio s.r.o (zpět na obsah)

> Obsah, objednávky
> Kontakt

VLOČKOVAČE

Nabízené vločkovače vám umožní připravit čerstvé ovesné vločky v množství, jaké momentálně potřebujete, přičemž zůstanou zachovány všechny důležité živiny, které se v obilninách nacházejí jen v čerstvém stavu.

Hrubost vločkovače je možné si u většiny přístrojů nastavit dle vašich požadavků. Jednoduchá konstrukce zaručuje bezproblémovou obsluhu a údržbu. Vločkovače jsou vyrobeny z přírodních materiálů.

FLOCKMAN - VLOČKOVAČ

Jednoduchý elektrický vločkovač Flackman od firmy KoMo je velice pečlivě zpracovaný přístroj. Je určen pro pohodlnou přípravu čerstvých ovesných vloček a to i ve větším množství. Nerezové vločkovací segmenty a dřevěná skříňka s povrchovou úpravou přírodními materiály zabezpečují zdravotní nezávadnost při používání.

Jednoduchá konstrukce zaručuje spolehlivost, bezproblémovou obsluhu a údržbu.

TECHNICKÁ DATA

Příkon el. motoru: 160 W (230 V)

Mlecí výkon: 6 kg / hod.
Váha: 5,5 kg
Rozměry: 310 x 150 x 300 mm
Záruka: 144 měsíců

Flockman

FLOCINO - VLOČKOVAČ

Jednoduchý ruční vločkovač Flocino od firmy KoMo je velice pečlivě zpracovaný výrobek. Je určen pro pohodlnou přípravu čerstvých ovesných vloček pro menší množství. Nerezové mlecí segmenty a dřevěná skříňka s povrchovou úpravou přírodními materiály zabezpečují zdravotní nezávadnost při používání. Jeho konstrukce je navíc přizpůsobena k uchycení na desku stolu.

Jednoduchá konstrukce zaručuje spolehlivost, bezproblémovou obsluhu a údržbu.

TECHNICKÁ DATA

Mlecí výkon: 5,4 kg / hod.
Váha: 1,7 kg
Rozměry: 245 x 93 x 140 mm
Záruka: 24 měsíců

Flocino

FlicFloc - VLOČKOVAČ

Stylový vločkovač od firmy KoMo, který vyniká svou kvalitou a netradičním kónickým designem. Je určen pro každodenní pohodlnou přípravu čerstvých ovesných vloček. Jiné druhy obilí obsahují méně vody a tuků, proto je vhodné zrna před zpracováním propláchnout pod tekoucí vodou a nechat vsáknout potřebnou vlhkost. FlicFloc je možné použít i k drcení olejových semínek a různých druhů koření. Automatická mechanika se přizpůsobí různým velikostem zpracovaných zrn. Nerezové válce a dřevěná skříňka s povrchovou úpravou přírodními materiály zabezpečují zdravotní nezávadnost při jeho používání.

Jednoduchá konstrukce zaručuje spolehlivost, bezproblémovou obsluhu a údržbu.

TECHNICKÁ DATA

Mlecí výkon: 80-100g / min.
Rozměry: 185x120x130 mm
Hmotnost: 1,7 kg
Záruka: 24 měsíců

FlicFloc

PROČ PRÁVĚ CELOZRNNÉ VÝROBKY?

Výroba mouky je neodmyslitelně spjatá s pěstováním obilí. Ze začátku, když ještě neexistovali vyspělé technologie, nebyla ani bílá mouka. Ta se začala vyrábět asi před 200 lety. Bílý chléb nesměl chybět na žádné šlechtické oslavě. Tento pokrm byl jednou z výsad privilegovaných vrstev a vyhlášenou "delikatesou".

S rozvojem průmyslu se rozšiřovala i hromadná výroba bílé mouky. V roce 1870 byla poprvé použita ocelová mlecí tělesa a stará technologie využívající klasické kameny ustoupila. Dnes klasickou "zastaralou", ale přesto přirozenou technologii používají pouze některé národy v nejchudších zemích.

Na čem je založená výroba bílé mouky? Obilí je zbavované především vnější vrstvy zrna, obsahující velmi důležitou vlákninu, vitamíny, bílkoviny a minerály. Mouka tím "získala" na chuti a stala se lépe stravitelnější. Ale při takovémto vymletí je odstraňováno cca. 100 % vlákniny, asi 5 0% vápníku, 50 % draslíku, 100 % vitamínu E, vitamín B6, B1, železo, hořčík a niacín. Dnes již víme, že nízký příjem vlákniny, především té z celozrnných obilných výrobků, vitamínů, minerálů, stopových prvků, přispívá ke vzniku takových nemocí jako je arterioskleróza, obezita, cukrovka, zácpa, rakovina konečníku a tlustého střeva, impotence, zubní kaz a vypadávání vlasů.

Někteří odborníci tvrdí, že obilné výrobky obsahují kadmium. Je to pravda, ale obsahují i zinek, který neutralizuje toxické účinky kadmia. Zinek se nachází především ve vnější vrstvě zrna, která je při výrobě bílé mouky odstraněná. Kadmium se nachází uvnitř zrna. Odstranění vnějšího obalu obilného zrna tedy poměr zinku a kadmia obrátí ve prospěch kadmia, takže může dojít k projevu toxických účinků.

Bílá mouka také obsahuje jen polovinu kyseliny pantoténové a třetinu kyseliny foliové než celozrnná. V poslední době se stále více dostávají na náš trh výrobky z celozrnné mouky. V mnohých z nich jsou však vláknina, minerály a některé vitamíny přidány uměle. Jsou méně hodnotné než výrobky vyrobené z přírodně získané celozrnné mouky. Poznáte je tak, že jsou bělejší a jakoby jemnější. Nejsou tak "hutné" jako klasické celozrnné výrobky - chléb a pečivo. Celozrnná mouka, kterou si můžete zakoupit v obchodech s racionální vegetariánskou stravou, je také vyráběna na ocelových mlýnech. Klasická technologie je však pořád nepřekonatelná. Nedochází při ní k negativnímu působení kovu na jednotlivé látky v obilí. To se projevuje především ztrátou některých nestálých vitamínů a minerálů. Jejich obsah při výrobě mouky značně klesá.

Problémem je také otázka čerstvosti už vyrobené celozrnné mouky. Málokdo z kupujících si pozorně přečte, co je napsané na výrobku, který kupuje. V případě mouky by zde měl být uveden datum mletí. Celozrnná mouka je kvůli obsahu bílkovin a tuků v obalu zrna choulostivější na přetrvání kvality. Časem dochází k tzv. "žluknutí", oxidaci a celkovému znehodnocení. V neposlední řadě také ke ztrátě nebo zhoršení chuti z takovéto mouky vyrobených potravin. Trvanlivost se prodlužuje uchováním v chladničce při nízkých teplotách. Takto skladovaná mletá mouka může vydržet 7 - 14 dní. Ale už do týdne bychom ji měli využít. Jestliže máme skutečný zájem na tom, aby byly konzumované potraviny kvalitní, existují dvě možnosti. První spočívá v pozorném čtení nápisů na výrobcích (v našem případě sledování data mletí) a v důvěře, že jsou údaje pravdivé. Druhou možností spočívá v určitém zvýhodnění priorit. Jeho výsledkem je výroba vlastní kvalitní celozrnné mouky. K výrobě mouky v domácnosti nám pomůže vlastní opravdu přírodní, nezávadný mlýnek vyrobený ze dřeva a kamene.

Pokud opravdu chceme pro svoje zdraví něco udělat a záleží nám skutečně na tom, co jíme, měli bychom tomu přizpůsobit svou hierarchii hodnot. Současná jednorázová investice do koupě kamenného mlýnku či vločkovače se nám v budoucnu mnohonásobně vrátí.

Ceník – Objednávky

nahoru


O B S A H

Zpět na úvodní stránku

PŘÍSTROJE PRO ZDRAVÍ

Ruční mlýnky
Elektrické mlýnky
Vločkovače
Destilační přístroj AQUA 5
Genesis Platinum (ionizátor)
Biolampa
Aqua Compact II
Biozahrada
Komerční mlýn Jumbo
Vodní filtr Oasa

ODŠŤAVŇOVAČE

Angel juicer
Omega 8006
Champion
Hurom Slow Juicer
Oscar Neo DA 1000
Magimix Le Duo Plus XL
BlendTec Total Blender - mixér
Omega BL332S - mixér
Catler Citrus press
Srovnání odšťavňovačů

OBJEDNÁVKY

Obchodní podmínky
Ceník – Objednávky
Leasing
Zasielanie na Slovensko

FAQ

Často kladené otázky


Doporučit tuto stránku

K O N T A K T

MIPAM bio s.r.o.
Rudolfovská 11
370 01 České Budějovice
Česká republika

e-mail: mipam@mipam.cz
tel.: +420 - 386 360 509
fax: +420 - 386 351 961
GSM: +420 - 776 584 237

Kontaktní formulář
Mapa – jak nás najdete


FIT PRO ŽIVOT – Přístroje pro zdraví
Copyright © MIPAM bio s.r.o., České Budějovice, 1998-2019.

Design a realizace ALMS, 1998-2019.


Tyto stránky byly formátovány s použitím kaskádových stylů (CSS2). Tuto technologii podporují pouze novější prohlížeče, proto doporučujeme použít Internet Explorer 5 nebo vyšší, Opera 5 nebo vyšší, popř. Netscape 6 nebo vyšší.